Lai iekustinātu tevī vēlmi sportošanu vienatnē nomainīt pret jaunu degsmi treniņus aizvadīt kopā ar draugu, kolēģi vai lielākā kompānijā, pieredzē un padomos aicinājām dalīties MyFitness grupu nodarbību treneri Ievu Ciekuri. Lasi tālāk un uzzini, kādi ir lielākie kopāsportošanas ieguvumi, uzzini vērtīgas aplikācijas, kā arī noderīgus padomus, lai izvairītos no liekām traumām.
Kas Tavuprāt ir lielākie ieguvumi sportojot divatā vai lielākā kompānijā?
Protams, ka sportojot jebkādā sastāvā, pirmkārt, jau lielisks ieguvums būs labāka fiziskā sagatavotība, kam pievienosies arī labākas darba spējas, pašsajūta, enerģijas līmenis celsies un dzīvesprieks vairosies! Kā arī neizpaliks pievienotā vērtība - kvalitatīvi pavadīts laiks ar draugu - jums būs kopīgs veselīgs hobijs, kurā atbalstīsiet, motivēsiet un palīdzēsiet viens otram. Neliels sacensību gars vai varbūt draudzīga humora deva jūsu treniņus padarīs interesantus un attiecības daudzpusīgas. Plus atvaļinājumā visi bez problēmām peldkostīmos dosieties uz pludmali :)
Un kā ir ar tevi - kad nevadi nodarbības, bet sporto pati - dod priekšroku fiziskām aktivitātēm kopā ar kādu vai vienatnē?
Es dodu priekšroku treniņiem kopā ar kādu. Man patīk ļoti dažādi treniņi. Ja man ir brīvs vakars, uz sporta zāli ejam kopā ar vīru. Mums gan vienmēr nav vienāda treniņu programma, bet neatkarīgi no vingrinājumu plāna, esam tur kopā. Dažreiz izvēlos apmeklēt grupu nodarbības - tad esmu kopā ar vēl kādiem 20 cilvēkiem.
Savukārt brīvdienās mēs organizējam “draugu treniņus” - norunājam sporta zāli, kurā tiekamies un uzrīkojam kopīgu treniņu. Vienatnē es sportoju, ja man ir precīzi ierobežots laiks un nekas nedrīkst novērst uzmanību.
Vai vari ieteikt kādu noderīgu interneta vietni vai mobilo aplikāciju, kur smelties iedvesmu kopīgu treniņu plānam?
Principā jebkuru treniņu var veikt divatā, pildot vingrinājumus uz maiņām vai vienlaicīgi. Visvienkāršāk pildīt uzdevumus, diviem un vairāk cilvēkiem, ir to darīt intervālos (uz laiku), jo tad viena cilvēka uzdevuma izpildes ātrums neietekmē pārejos. Ja gribās, lai treniņš ir intensīvāks, liekam ilgāku vingrinājuma laiku un īsāku atpūtas laiku. Vai tieši otrādi, ja vēlamies zemāku intensitāti. Tikai jāatceras, ka jebkurā gadījumā - vai treniņu izdomāji pats vai tas bija jau sagatavots - svarīgākais ir izpildes tehnika, lai negūtu traumas. Ja tehnika ir pareiza, varam pildīt jebkādu treniņu!
Aplikācija “Seconds” man palīdz organizēt laiku intervāltreniņos.
“Nike Training Club” ir ērta aplikācija, kurā vingrinājumi tiek rādīti priekšā. Esmu to izmantojusi gan vingrojot vienatnē, gan divatā ar vīru mājās. Arī šeit tiek izmantots intervālu princips, tikai jāatrod vieta kur novietot telefonu sev priekšā un aiziet!
Vai ir kas tāds, kas jāņem vērā sportojot ar kādu kopā?
Visdrīzāk abiem (vai visiem) nebūs pilnīgi vienāda fiziskā sagatavotība. Lai izvairītos no tā, ka kāds grib darīt vairāk, bet nevar, un attiecīgi kāds cits netiek līdzi, jāizvēlas vingrinājumi, kurus iespējams pielāgot - izvēloties dažādus svarus, intervālus, atvieglotus/apgrūtinātus vingrinājumu variantus. Ja kādam ir specifisks fitnesa mērķis, tad gan ieteiktu pildīt sev paredzēto treniņprogrammu (protams, var ņemt līdzi kādu draugu, kuram varbūt nav konkrēts mērķis).
Vai ir kāds supervingrinājums, kuru esi iecienījusi?
Diemžēl nav viens maģisks vingrinājums, kurš būtu pats labākais. No veselības viedokļa ļoti vērtīga ir aktīva dzīve ne tikai sporta zālē, bet arī ikdienā - vairāk staigājot, vasarās peldot, braucot ar velo vai ejot pārgājienos u.tml. Un tieši šīs aktivitātes ir tādas, kuras bez draugiem nebūs tik foršas kā visiem kopā!
Mūsu kopējo dzīves ritmu nosaka tās daudzās, mazās lietas ko izdaram ikdienā. Piemēram, katru dienu uzkāpjot trīs stāvus uz savu darba vietu, tie būs 720 stāvi gadā. Un tā ar katru soli, ar katru treniņu kurš liekas, ka nav tik svarīgs un katru minūti, kura pavadīta ar draugu :)