Vēlamies, lai tavi treniņi būtu gudri, aizraujoši un progresīvi, tāpēc aicinājām Unu Pirktiņu atklāt savas iecienītās izvēles, kas palīdz, atvieglo un var aizvest tavi pie jauniem fitnesa sasniegumiem. Piešķir saviem treniņiem jaunu jaudu un uzzini MyFitness gada grupu nodarbību treneres 2019 iecienītās mobilās aplikācijas, viņasprāt vērtīgākos fitnesa rīkus un svarīgākos aspektus ekipējuma izvēlē.
3 mobilās aplikācijas, kuras izmantoju veidojot nodarbības un var noderēt arī tev:
1. NTC. Pieejama gan bezmaksas, gan maksas versija. Man pašai šī aplikācija palīdz gūt iedvesmu, veidojot nodarbības, bet būs noderīga arī tev, jo tajā vari atrast gatavus treniņus, kuru veikšanai nepieciešamas vien 10 - 15 minūtes. Nodarbību klāsts ir plašs, no spēka treniņiem līdz jogai. Visiem vingrinājumiem ir video piemēri, tāpēc vari būt drošs, ka veiksi tos tehniski pareizi.
2. TAIMERIS ir aplikācija, kas man vienmēr ir atvērta, vadot nodarbības - varu vairāk koncentrēties uz uzdevumiem un sekot līdzi treniņu apmeklētājiem. Arī tev tā var atvieglot sportošanu vienalga vai savu fitnesa rutīnu veic individuāli vai sporta klubā - vairāk laika precīzai izpildei un mazāk raižu par sekunžu skaitīšanu galvā. Atļauj, lai taimeris tavā vietā skaita un, piemēram, veicot PLANK, vari kārtīgi pasvīst un atslābt tikai pēc tam, kad nopīkstējis pulkstenis.
3. MyZone - aplikācija, kas darbojas kopā ar manu pulsa jostiņu. Treniņš tiek ierakstīts un pēc tam vari apskatīt precīzus pulsa līknes datus katrā treniņa minūtē. Vēl šī aplikācija ir laba motivācija, jo vari redzēt arī citu savu kontaktu listē esošo cilvēku treniņus. Es, piemēram, redzu, kā darbojušies mani kolēģi. Aplikācija arī vērtīga, jo motivē tevi kļūt labākam - tiek piešķirti punkti par katru veikto treniņu. Ar MyZone ir gan interesantāk sportot, gan arī noderīgi veselībai, jo vari sekot slodzes intensitātei, novērot progresu, vai izprast, kad slodze jāsamazina, lai nenodarītu sev pāri.
3 iecienīti fitnesa inventāra rīki ar plašu pielietojumu
1. Fitnesa paklājiņš: dodu priekšroku darbam ar savu ķermeņa svaru, tāpēc, lai ērti veiktu šādus vingrinājumus, paklājiņš ir mana pirmā izvēle. Plašs pielietojums, jo var veikt gan spēka, gan stiepšanās vingrinājumus. Ievērojot savstarpēju cieņu sporta zālē un ievērojot higiēnas prasības - neaizmirsti uz paklājiņa uzklāt savu treniņu dvielīti, tas ļaus paklājiņam kalpot ilgāk.
2. TRX piekares sistēma - līdzīgi kā paklājiņš, arī TRX ir teicams rīks, lai veiktu uzdevumus, izmantojot savu ķermeņa svaru. Tā papildus vērtība ir tajā, ka tas ir viegli pārvietojams, veicot vingrinājumus tiek izmanots arī gravitācijas spēks. Vingrinājumu izpildē tiek izmantotas vairākas muskuļu grupas, tai skaitā arī korsetes muskulatūra, kas ir mūsu ķermeņa galvenais balsts. Treniņi ar šo piekares sistēmu ir funkcionāli, attīsta gan spēku, izturību, lokanību un koordināciju izmantojot visas 3 kustību plaknes, sagatavojot mūsu ķermeni ikdienas kustībām.
3. Pretestības gumijas. Tām arī ir superplašs pielietojums un papildus bonuss, ka tās ir kompaktas un vari paņemt līdzi jebkur dodoties ceļojumā, brīvdienās pie dabas - un veikt spēka vingrinājumus rokām, sēžas un kāju muskuļu trenēšanai, kā arī stiepšanās vingrinājumiem. Vai nav ērti: sēžot lidostā un gaidot lidojumu vari izmantot lietderīgi laiku un pavingrināties pirms ilgas sēdēšanas.
3 svarīgākie aspekti ekipējuma izvēlē, kas palīdz justies ērtāk, samazināt traumu risku un sasniegt labākos rezultātus:
1. Apavi - vissvarīgākais fitnesa ekipējumā, kas ietekmē ne tikai treniņa un tava snieguma kvalitāti, bet arī veselību. Tagad sporta preču veikalos sporta apavu klāsts ir ārkārtīgi plašs un apavus vari atrast jebkurām fiziskajām aktivitātēm, tomēr, lai neapjuktu piedāvājumā, iesaku kobsultēties ar pārdevēju, lai atrastu tieši tev nepieciešamo! Izvēloties sporta apavus, svarīgi saprast un izvērtēt kādas aktivitātes veiksi- vairāk skriesi vai piedalīsies aerobikā, vai priekšroku dosi spēka treniņiem ar svariem vai funkcionālajiem treniņiem. Fitnesa apavi ir stabilāki, ar iestrādātu amortizācijas sistēmu un piemēroti arī eksplozīvām kustībām dažādos virzienos - piemēram, lēcieniem. Kad izvēlies apavus veikalā, mēri tos ar savām treniņu zeķēm un aizsietā veidā - tā labāk sapratīsi, vai tajos tiešām būs ērti, kā arī padzīvojies jaunajos apavos kādas 10 minūtes, izmēģini dažādas kustības, kādas būs tavos treniņos. Ar neērtiem apaviem, var gadīties, ka sportotprieks var izkūpēt jau pēc pirmajām 10 treniņa minūtēm.
2. Sporta krūšturis. Tas ir mans ļoti biežs novērojums, ka meitenes tam nepievērš lielu uzmanību, tomēr vērts atcerēties, ka sporta krūšturis nav nekas ekskluzīvs vai lieka ekstra - tā ir investīcija ne tikai labsajūtā, bet arī krūšu veselībā. Parastie krūšturi ne vien nav piemēroti ilgstošām atkārtotām kustībām, piemēram skriešanai vai lecieniem, bet arī ilgtermiņā var atstāt negatīvas sekas uz muguras veselību un novest pie stājas izmaiņām.
3. Sporta bikses un T krekls. Mazāk uzmanības pievērs tendencēm, kas aktuālas krāsās konkrētajā sezonā, vairāk koncentrējies uz apģērba materiāla kvalitāti. Aizmirsti par kokvilnu - tā lai paliek brīvajam laikam. Viennozīmīgi labākā izvēle ir speciālie sintētiskie materiāli, kas neuzsūc mitrumu, tiem ir laba gaisa caurlaidība un tie spēj kustēties dažādos virzienos Fitnesa treniņu apģērbam jābūt ĒRTAM: piegulošam, bet tā lai negrauž vīles un krekls neraujas līdz vēdera vidum, topiņa lencītes nekrīt pie katra rokas vēziena un bikses nav jāuzrauj pēc katra pietupiena. Tāpēc arī pielaikojot izvēlēto komplektu veikalā izmēģini dažādas kustības, lai saprastu, vai tas tiešām būs ērts. Apģērbam ir jābūt tādam, kurā gribas sportot atkal un atkal!